Kontakt och öppettider


Varmt välkommen till Konsthallen!
OBS! nya öppettider i oktober.

Reception: +46 (0)920 – 45 40 80
E-post: konsthallen@lulea.se

Besöksadress: Skeppsbrogatan 17

Leveransadress: Skomakargatan 33, 972 33 Luleå

Personal

Marie Wallstén, enhetschef Konst, scen och möten
+46 (0)920 – 45 59 01, marie.wallsten@lulea.se

Hans Sundvall, konstnärlig samordnare
+46 (0)920 – 45 40 79, hans.sundvall@lulea.se

Agneta Andersson, kontaktperson kommunkonst
+46 (0)920 – 45 40 65, agneta.andersson@lulea.se

Erica Rönnbäck, konstpedagogisk samordnare
+46 (0)70 – 389 44 04erica.ronnback@lulea.se

Sara Diamant, konstpedagog, tjänstledig
+46 (0)920 – 45 40 80sara.diamant@lulea.se 

Sari Sandberg,  vik. konstpedagog
+46 (0)73 – 039 26 34, sari.sandberg@lulea.se

Silvia Colombo,  vik. konstpedagog
+46 (0)73 – 046 05 44, silvia.colombo@lulea.se

 

 

 

Måndag Stängt
Tisdag 12-16
Onsdag 12-19
Torsdag 12-19
Fredag 12-16
Lördag 12-16
Söndag 12-16